Wspólne działania policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz drawskich funkcjonariuszy zakończyły się odzyskaniem trzech skradzionych samochodów, przyczep campingowych, lawety, motoru i licznych części zamiennych. Wartość odzyskanego mienia szacowana jest na około 172000 zł.

Kradzieże samochodów są niewątpliwie bardzo uciążliwą formą przestępczości. Chodzi nawet nie tylko o wartość materialną. Auto ułatwia transport do pracy, szkoły czy w nagłych przypadkach do lekarza. Motywowani chęcią zysku przestępcy swoje ofiary takich możliwości najzwyczajniej pozbawiają.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wspólnie z policjantami z drawskiego garnizonu podjęli czynności w wyniku których zostały odzyskane między innymi 2 samochody marki VW, 1 samochód osobowy marki Audi, laweta, liczne części zamienne. Pojazdy pochodziły z kradzieży na terenie Republiki Federalnej Niemiec. W rękach policjantów znalazł się także 37-letni mieszkaniec Drawska Pomorskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzut paserstwa i został objęty dozorem policyjnym. Sprawa ma charakter rozwojowy. Odzyskane przedmioty wkrótce trafią do prawowitych właścicieli.

Tekst i zdjęcia: asp. szt. Maciej Zieliński