30 marca 2015 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku gościł przedstawicieli wojska amerykańskiego i kanadyjskiego na Śniadaniu Wielkanocnym. Przybyłych gości oraz pracowników szkoły do świątecznego stołu zaprosił Starosta Drawski Stanisław Kuczyński.

Zagraniczni goście mieli okazję spróbować tradycyjnych wielkanocnych potraw spożywanych podczas tradycyjnego świątecznego śniadania w Polsce. W serwowanym menu nie mogło zatem zabraknąć aromatycznego żurku i różnorodnych potraw z jajek. Duże uznanie zyskały ciasta, które również królują w czasie świątecznych spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie potrawy z wielkim zaangażowaniem przygotowali uczniowie. Młodzi adepci sztuki kulinarnej zapewnili także uczestnikom spotkania miłą i profesjonalną obsługę.

Po przyjemnej konwersacji przy stole, nadszedł czas na bliższe poznanie uczniów w klasach. Zarówno żołnierze, jak i wychowankowie szkoły, z łatwością przełamywali barierę językową i nawiązywali nić porozumienia. Goście spotykali się z dużymi dowodami sympatii ze strony młodych ludzi. Ukoronowaniem tej niecodziennej wizyty  były wspólne zdjęcia pamiątkowe.

INFO [Powiat Drawski]