W Powiatowym Dziennym Domu Samopomocy - Ośrodku Rehabilitacyjno-Kulturalnym w Drawsku Pomorskim odbył się cykl zajęć pt. ,, Animacja medialna dla każdego- niepełnosprawni za i przed kamerą.” Zadanie jest współfinansowane że środków Powiatu Drawskiego.

Celem warsztatów było zwiększenie udziału osób niepełnosprawnych w nowych mediach, umożliwienie osobom z niepełnosprawnością intelektualną zdobycia nowych umiejętności w sferze poznawczej, intelektualnej i społecznej, w tym praktycznych umiejętności z zakresu Internetu, komputera i nowych mediów. W ramach zajęć uczestnicy projektu uczyli się autoprezentacji na portalu społecznościowym, obsługi multimediów takich jak sportowa kamera smartfon czy tablet. Przyswoili zasady konstruowania tekstów prasowych, wykonali szatę graficzną gazetki, jak również zapoznali się z obsługą kamery biorąc udział w tworzeniu reportażu.

Projekt został dofinansowany że środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Złocieńcu: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim”.

INFO: [Powiat Drawski]