Zespół z woj. zachodniopomorskiego stanął na podium 12. edycji programu Tesco dla Szkół – „Kulinarni Odkrywcy”. W tym wyjątkowym, filmowym konkursie dzieci przeprowadziły najlepszy kulinarny eksperyment – przekonywały do nauki gotowania i zdrowego odżywiania. Wśród najlepszych znalazł się film zespołu „Gimnazjum Drawsko Pomorskie” z Gimnazjum w Drawsko Pomorskim, który zdobywając kilkanaście tysięcy głosów, został laureatem regionalnym. Młodzi Kulinarni Odkrywcy zmierzyli się z kilkuset szkołami z całej Polski i wywalczyli nowoczesny sprzęt multimedialny dla swojej placówki.

Kulinarni Odkrywcy opanowali polskie szkoły
W 12. edycji programu Tesco dla Szkół uczniowie blisko 400 szkół podstawowych i gimnazjalnych mieli tylko 2 minuty, aby odkryć gotowanie na nowo. Film zespołu „Gimnazjum Drawsko Pomorskie” zdobył aż 17  163 głosów Internautów, a tym samym - pierwsze miejsce w swoim województwie i wygrał wyposażenie nowoczesnej sali kinowej dla Gimnazjum z Drawska Pomorskiego.

Gotowanie odkryte na nowo
Badania „Kulinarni odkrywcy” wykazały, że im lepiej dziecko radzi sobie w kuchni, tym zdrowiej się odżywia. Niestety, coraz więcej dzieci sięga po niezdrowe przekąski i słodycze. Recepta? Uczmy się gotowania i cieszmy się odkrywaniem nowych smaków. W całej Polsce zespoły Kulinarnych Odkrywców podjęły nasze wyzwanie!  A w województwie zachodniopomorskim zadanie było wyjątkowo trudne, ponieważ badania wykazały, że w tym regionie 16% dzieci ma negatywny stosunek do przygotowywania posiłków i nie lubi gotować. To największy odsetek w kraju. Czas to zmienić!

Ugotowani na medal
Zespół „Gimnazjum Drawsko Pomorskie” zabrał nas w podróż dookoła świata i pokazał, co jada się w różnych częściach naszego globu. Ich zwycięstwo zagwarantowało nie tylko nowoczesny sprzęt dla szkoły - wszyscy członkowie zespołu otrzymają odtwarzacze MP4 i inne nagrody rzeczowe. Zdaniem samych uczestników konkursu, cenne okazały się także wyniesione z udziału nowe umiejętności i wyjątkowe doświadczenia:
Na pewno do wzięcia udziału w konkursie Tesco dla Szkół zachęciły nas atrakcyjne nagrody, o które trudno  przy udziale w innych konkursach. (…) – Przyznaje Eliza Korycka, opiekun zespołu „Gimnazjum Drawsko Pomorskie”. – Oprócz tego liczyliśmy na dobrą zabawę i zdrową rywalizację, i wszystko to otrzymaliśmy.
Uczniowie zdobyli wiedzę na temat montażu filmu i jego obróbki. Na pewno ważnym elementem było zdobycie umiejętności aktorskich, a także kulinarnych. Uczniowie dostrzegli również istotę dobrej współpracy, na którą złożyły się ich indywidualne cechy, takie jak rzetelność, odpowiedzialność i pracowitość.    
Następna edycja konkursu filmowego już w przyszłym roku szkolnym. Natomiast dla szkół, którym podobała się ta wspólna nauka przez zabawę, już w marcu dostępne będą kolejne inspirujące , wyzwania – np. stworzenie szkolnej gazetki ściennej na temat gotowania.  Zwycięskie szkoły nagradzane będą bonami towarowymi o wartości do 3 000 zł. Wszystkie placówki, które chciałyby wykorzystać szansę na urozmaicenie edukacji uczniów i przy okazji na podreperowanie budżetu, znajdą coś dla siebie na http://tescodlaszkol.pl/events.html.

Emocji ciąg dalszy
To nie koniec przygody! Na stronie www.tescodlaszkol.pl zgromadziła się publiczność ponad 100 000 użytkowników, którzy oprócz głosowania na filmy, sami stali się Kulinarnymi Odkrywcami wypełniając specjalne „misje” i kulinarne zadania. Ta edukacyjna zabawa wciąż trwa! Mniejsi i więksi kulinarni odkrywcy mogą uczestniczyć w ciągle uzupełnianych misjach i zdobywać punkty, dzięki którym można otrzymać nagrody, takie jak: roboty kuchenne, tablety, ekspresy do kawy i wiele innych. Zapraszamy wszystkich Czytelników do spróbowania swoich sił na www.tescodlaszkol.pl

Biuro prasowe programu: Maja Głuśniewska