Ze względu na pandemię COVID - 19 nie odbyły się tegoroczne dożynki powiatowe, co nie znaczy, że nasze sołectwa nie zostaną nagrodzone za swoją całoroczną działalność. Przedstawiamy Państwu wyniki na konkursu na „Najpiękniejsze i najaktywniejsze Sołectwo Powiatu Drawskiego”!

Wręczenie nagród odbyło się 3 października br. w Starym Kaleńsku podczas podsumowania „Mobilnego Festiwalu Słoika”.

Powiat Drawski zorganizował konkurs na „Najładniejsze i Najaktywniejsze Sołectwo Powiatu Drawskiego” już po raz 12, a jego pierwsza edycja miała miejsce w 2009 roku.W tym roku do konkursu zgłosiło się 14 sołectw. Komisja podczas objazdu oceniała zarówno porządek i estetykę miejsc publicznych, jak i posesji prywatnych, przede wszystkim jednak brano pod uwagę umiejętność współpracy społeczności lokalnej na rzecz swojego najbliższego otoczenia.

I miejsce i nagrodę w wysokości 4.000 zł - sołectwo Konotop z gminy Drawsko Pomorskie
II miejsce i nagrodę w wysokości 3.000 zł - sołectwo Darskowo z gminy Złocieniec
III miejsce i nagrodę w wysokości 2.000 zł - sołectwo Kluczewo z gminy Czaplinek

Wyróżnienia oraz nagrodę w wysokości 1000 zł otrzymały sołectwa:
Mielenko Drawskie, Świerczyna, Ostroróg, Siemczyno i Stara Studnica.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.