Już drugi raz został zorganizowany koncert muzyki Chopina w Drawsku Pomorskim. W sobotę 4 lipca Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim zaprosił do parku Chopina na spotkanie z muzyką jednego z najważniejszych polskich kompozytorów.

Koncert odbył się przy pomniku Fryderyka, który został odsłonięty w 2019 roku.

Zapraszamy Państwa do wysłuchania wspaniałej muzyki naszego narodowego artysty w wykonaniu maestro Jacka Kortusa, wybitnego pianisty i laureata wielu nagród. To miejsce, przy pomniku Fryderyka Chopina , stworzonego przez rzeźbiarkę Annę Kluzę jest doskonałą przestrzenią do takiej muzyki – powiedziała na powitanie Jolanta Pluto –Prądzyńska Dyrektor Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim.

Przez ponad godzinę można było podziwiać wirtuozerię artysty Jacka Kortusa, wielokrotnie nagradzanego na międzynarodowych konkursach i festiwalach pianistycznych.Artysta na swoim koncie ma m.in. “Grand Prix” na IX Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Antoninie czy I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie im. Prof. Ludwika Stefańskiego w Płocku.W 2003 roku został finalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Stefana Seilera w Kitzingen.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.