Dwa dni temu policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących na terenie naszego powiatu drawskiego.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce około godziny 17:30 w Złocieńcu.
Policjant wraz ze strażnikiem miejskim otrzymali zgłoszenie dotyczące pojazdu marki VW Sharan, który dziwnie się porusza i sprawia wrażenie, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze niezwłocznie udali się w kierunku jednej ze wsi w Gminie Złocieniec, gdzie ujawnili przemieszczającego się Sharana.
Mundurowi używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali kierującemu polecenie zatrzymania się do kontroli drogowe. Mężczyzna nie reagował na polecenia i kontynuował jazdę. Po chwili skręcił na jedną z posesji i zatrzymał się.
W wyniku sprawdzenia okazało się, że 40 – letni mężczyzna kierował pojazdem mając blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.Do kolejnego zatrzymania doszło o godzinie 19:20 na terenie Kalisza Pomorskim.
Patrol na jednej z dróg zobaczył pojazd typu quad, który miał zerwaną oponę z felgi z prawego tylnego koła i jechał w kierunku jednej z okolicznych wsi.

Ponadto kierujący jak i jego pasażerka nie posiadali na głowach kasków ochronnych. W trakcie kontroli wyczuwalna była od podróżujących osób woń alkoholu.
Po przebadaniu okazało się, że zarówno kierujący, 25 – letni mężczyzna, jak i 20 – letnia pasażerka w wydychanym powietrzu mieli ponad pół promila alkoholu.

Za popełnione przestępstwa kierujący mężczyźni odpowiedzą przed sadem.

Tekst: sierż. szt. Karolina Żych Zdjęcie: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.