Jak zostałem poinformowany przez P. Agnieszkę Waszczyk rzecznika prasowego  Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim o fakcie kolejnych próbach przeszukania okolic Bobrowa w celu odnalezienia zaginionej P. Zdzisławy Maleszka. Kolejne poszukiwania odbyły się w dniu 11. 09. 2015r. Od godziny 11.00 i trwały do samego zmierzchu. Niestety i tym razem poszukiwania nie odniosły skutku. Tym razem w poszukiwaniach brali udział OSP Złocieniec Psp Drawsko Pom., Policja, Żandarmeria a akcją dowodził asp. Sztab. Marcin Krawczyk.
Przypominam:
Komenda Powiatowa Policji w Drawsku Pomorskim prowadzi poszukiwania 78-letniej kobiety, która we wtorek rano 25.08. 2015r wyszła z domu i do chwili obecnej nie nawiązała kontaktu z najbliższymi.
imię i nazwisko: Zdzisława Maleszka
wiek: 78 lat
zamieszkała: Bobrowo
rysopis:
wzrost: 164 cm
waga : około 50 kg, szczupłej budowa ciała
oczy: szare
włosy: siwe, średniej długości, falowane
twarz: pociągła
uzębienie: sztuczne
Najprawdopodobniej była ubrana w siwy sweter w paski, kamizelkę koloru brązowego, jasne spodnie z materiału. Przy sobie miała białą damską torebkę oraz torbę z materiału koloru zielonego.
Kobieta cierpi na zaniki pamięci.
Pani Zdzisława ostatni raz widziana była w miejscowości Bobrowo około godz. 5:00 w dniu 25 sierpnia.
W związku z powyższym Komenda Powiatowa Policji w Drawsku Pomorskim zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu Zdzisławy Maleszka.
Wszelkie informacje w tej sprawie proszę kierować pod numer telefonu 94/3630511 (KPP Drawsko Pom.), pod numer 94/3636805 (Komisariat Policji w Złocieńcu) lub kontaktować się z najbliższą jednostką Policji 997 lub 112.

W dniu zaginięcia i w ciągu 48 godzin po zaginięciu trwały intensywne poszukiwania w sile:
- 1 policyjny śmigłowiec PZL Mi-2 z kamerą termowizyjną  (Sekcja Lotnictwa Policyjnego Komendy Wojewódzkiej Policji ze Szczecina)
- 1 policyjny pies tropiący
- 2 psy ze specjalnej grupy ratowniczo – poszukiwawczej z OSP WOŁCZKOWO
- 2 łodzie
- 50 strażaków
- 45 policjantów
- 6 Strażników Miejskich Złocieniec
- Straż leśna
- rodzina i znajomi w liczbie około 20 osób
Ponadto należy podać do wiadomości o włączeniu się do akcji Urzędu Miasta Złocieniec który dopilnował aby każdy kto pomagał w akcji poszukiwawczej otrzymał posiłek i napoje.

Oczywiście poszukiwania trwają nadal i każda wiadomość jest skrupulatnie sprawdzana przez wyznaczonych do tego funkcjonariuszy.

Tekst: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI] Foto: OSP Złocieniec

REKLAMA: