Muzycy z oryginalnego składu zespołu Republika (Zbyszek Krzywański, Leszek Biolik i Sławek Ciesielski) zagrają 4 lipca w Drawsku Pomorskim.
Wydarzeniem wieczoru będzie koncert zespołu Nowe Sytuacje. Ten projekt narodził się podczas specjalnego koncertu pamięci lidera Republiki, Grzegorza Ciechowskiego, który odbył się w toruńskim klubie Odnowa w grudniu 2013 roku. Wówczas muzycy postanowili przypomnieć kultowy album „Nowe sytuacje" z 1983 roku, uznawany za jedną z najważniejszych płyt w historii polskiego rocka. Efektem entuzjastycznego przyjęcia była trasa koncertowa "Nowe Sytuacje Live 2014".
4 lipca w Drawsku Pomorskim możemy się spodziewać największych przebojów Republiki, takich jak „Mamona", „Śmierć w Bikini" czy „Obcy Astronom". Na scenie zobaczymy muzyków z oryginalnego składu zespołu Republika - Zbyszka Krzywańskiego, Leszka Biolika i Sławka Ciesielskiego, którym towarzyszyć będą zaproszeni wokaliści: Tymon Tymański, Jacek Bończyk oraz Natalia Pikuła.
Do Drawska przyjedzie także debiutujący na polskiej scenie muzycznej Kortez. Jego piosenka "Zostań" pojawiła się na Liście Przebojów Trójki, zyskując bardzo pochlebne recenzje słuchaczy i krytyków muzycznych.
Dobrze znana w Polsce przedstawicielka "rock noir", kojarzonego z takimi wykonawcami, jak Nico czy Nick Cave. Rykarda Parasol (USA) odwiedzi Drawsko w ramach promocji nowego albumu, którego premiera planowana jest na wrzesień b.r. Ostatnia wydana w Polsce płyta to "Against the Sun" (Warner Music Poland, 2013).
Zapraszamy do parku Chopina od godz. 18:00 !

INFO [Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim]

 

REKLAMA: