Do końca listopada 2019 roku potrwa remont dachu dużego kościoła pod wezwaniem Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Drawsku Pomorskim.

Obecne prace to koszt prawie 750 000,00 zł z czego 50 000,00 zł to środki z funduszu parafialnego. Pozostała kwot pochodzi z MSWiA.

Przypominamy że remont dachu był wymuszony po tym jak z dachu zaczęły spadać stare dachówki i zagrażając tym samym przechodniom i przejeżdżającym pojazdom przy ulicy Pułkownika Jana Kilińskiego.

O tym możesz przeczytać TUTAJ - "Zabezpieczono DUŻY KOŚCIÓŁ - Czy i kiedy nastąpi remont dachu?"

Zakres prac oprócz wymiany dachówki na nową wymieniane są wszystkie łaty oraz blacharka. Ponadto są również usuwane ubytki i zniszczenia w krokwiach i głównym szkielecie dachu.Jak też się okazało sama nowa dachówka została sprowadzona aż z NIEMIEC. W Polsce na dachówkę tego typu jaki jest potrzebny na dach kościoła trzeba czekać kilka lat.

Druga część dachu ma kosztować około 850 00,00 zł i ma się rozpocząć najszybciej w kwietniu 2020 roku i to też zależy od pozytywnego rozpatrzenia wniosku jaki został złożony Departamencie Ochrony Zabytków. (Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego).

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]