W poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytanie dotyczące kierunku, uroczyście podsumowaliśmy projekt „Qku – Quo vadis kulturo – złocienieckie działania twórcze”. Jest on sześciomiesięczną kompilacją wielu działań prowadzonych przez animatorów Złocienieckiego Ośrodka Kultury, w tym 35 wakacyjnych prowokacji z dziećmi, które prowadziliśmy na osiedlu Czaplineckim, Mickiewicza, Budowo, Pomorskim i Gronowo oraz warsztatów fotograficznych i graficznych dla młodzieży i dorosłych.

Rozstrzygnęliśmy również wyniki ogłoszonych konkursów.
Pierwszy z nich to: „12” – konkurs plastyczny z tematem wymarzonego ośrodka kultury, z którego jury konkursowe pod przewodnictwem Lucyny Jabłońskiej wybrało 12 prac do kalendarza na 2016 rok. Autorami prac są: Daniel Wiliński (styczeń), Aleksandra Kot (luty), Martyna Sujecka (marzec), Amelia Tarczyńska i Magdalena Krzemińska (kwiecień), Klaudia Chodakowska (maj), Martyna Maryniak (czerwiec), Anastazja Hazeńska (lipiec), Marcelina Luc (sierpień), Julia Styrska (wrzesień), Sandra Ślączka (październik), Wiktoria Badurowicz (listopad), Natalia Tobiasz (grudzień).
Drugi konkurs to „Podaj hasło”, podczas którego staraliśmy się zebrać jak największą liczbę haseł związanych z kulturą. Zainspirowani pomysłami mieszkańców oraz po kulturalnej burzy mózgów wybraliśmy: „Kulturalna technika sceny”, „Niesamowicie kulturalna”, „Kulturalny bibliotekarz animator” oraz „kreatywna, tolerancyjna, dyspozycyjna, przyjazna, komunikatywna, sumienna, pracowita - Kultura w Złocieńcu”. Już niebawem pojawią się na naszych koszulkach.
Trzeci konkurs to „Print na torbę”, w którym udział wzięli uczestnicy warsztatów graficznych Rafał Łajczak, Klaudia i Kamila Prabuckie, Dorota Jaśkiewicz oraz Gosia Rostek. Grupę prowadził Artur Kunasz. Poznali podstawowe zasady grafiki, a w poszukiwaniu inspiracji udali się do Szczecina. Nowe logo grupy „człowiek bez kultury jest jak torba bez zakupów” jak nie trudno się domyśleć wydrukowaliśmy na torbach reklamowych.
I ostatni element naszej układanki to działania fotograficznej grupy warsztatowej, w której pracę zaangażowani są: Ewa Paluszkiewicz, Jakub Przybyła, Agata Bożek, Gosia Rostek, Monika Kuczyńska, Wioleta Szczecińska, Joanna Kaźmierczak, Agnieszka Rokicka, Marcin Czerwiński, Dorota Jaśkiewicz, Klaudia Prabucka, Aleksandra Hume, Grzegorz Maciąg, Elżbieta Frankowska oraz Agnieszka Wilińska. Grupę prowadził Bartek Lenart i Rajmund Jaworski. Już dziś obejrzeć możecie wystawę fotografii w Galerii na ścianie Złocienieckiego Ośrodka Kultury.
Przed nami jeszcze jedna praca do wykonania. W październikowe przedpołudnia będziemy starali się podsumować działania projektowe w wydawnictwie elektronicznym „Co dla Nas?”, a które stanowić będzie mały przewodnik o potrzebach naszej lokalnej społeczności.
We wszystkich działaniach wspiera nas Narodowe Centrum Kultury w ramach Programu Kultura -Interwencje 2015.

INFO [Złocieniecki Ośrodek Kultury]