„Altana - miejsce przyjazne mieszkańcom” oraz „Magiczny Dywan” to dwa granty sołeckie, które zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku na terenie sołectw w gminie Drawsko Pomorskie. Pomysły mieszkańców uzyskały wsparcie ze środków Urzędu Marszałkowskiego w ramach „Grantów sołeckich 2021”.

20 lipca w Urzędzie Miejskim w Drawsku Pomorskim podpisane zostały umowy na dofinasowanie projektów mieszkańców Jelenina i Zarańska. W imieniu Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego umowy podpisali Członkowie Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska oraz Stanisław Wziątek. W imieniu gminy Drawsko Pomorskie umowy podpisał Burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy . W spotkaniu uczestniczyły również reprezentantki sołectw w których realizowane będą działania - Regina Malec - sołtys Zarańska oraz Izabela Wisniewska - sołtys Jelenina.W ramach realizacji projektów w Zarańsku zakupiony zostanie magiczny dywan wraz z multimedialnym projektorem, który bezie służył do gier, zabaw i nauki dla mieszkańców sołectwa. Jak zapowiedziała pani sołtys - nowoczesne urządzenie będzie służył zarówno seniorom jak i dzieciom oraz młodzieży.

Sołtys Jelenina podkreślała na spotkaniu jak ważnym miejscem stanie się integracyjna altana. Altana stanie we wsi Szczytniki. Będzie to miejsce w którym mieszkańcy będą mogli się spotkać i realizować różnorodne plenerowe inicjatywy.

Wartość udzielonych dotacji dla każdego zadania wynosi po 10.000 zł. Zadania zostaną zrealizowane w najbliższych miesiącach.! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.
!CZYTAJ RÓWNIEŻ MAGAZYN REGIONALNY