Darmowe rejsy szalupą z Batorego, poszukiwanie „U-Boota”, intrygujące historie opowiadane przez naukowców, drony, podróż do średniowiecza oraz super- niespodzianki dla dzieci – to tylko część atrakcji, które czekają na mieszkańców i turystów na I Pikniku Naukowym „Jezioro Tajemnic”. To wszystko już w sobotnie popołudnie, aż do nocy, 8 lipca 2017 r. na terenie LO, w okolicach parku i plaży w Czaplinku.
Organizatorzy – Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim, Muzeum w Koszalinie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku zapraszają na teren przy ul. Parkowej 2 – przypuszczalnej dawnej siedzibie tajnej niemieckiej jednostki szkoleniowej wojska.
Partnerzy Pikniku to Akademia Morska w Szczecinie, Studio Historyczne Huzar, Sławogród Czaplinek, Stowarzyszenie ANDAtek i 69 Drużyna Wędrownicza Czarne Pantery, której niedawno pomagaliśmy zrealizować bardzo udany Rajd „Magulon”.
Patronat medialny nad „Piknikiem” sprawują: Magazyn Drawski, Powiatowa Gazeta Drawska oraz portale DSI i drawskopomorskie.com.

Zapraszamy!

INFO [Powiat Drawski]