W dniach 11-13 czerwca br., Wielopoziomowa Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku 16 Azymut, która działa przy Zespole Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie, uczestniczyła w biwaku harcerskim w Pustkowie. Razem z 27WDH Pestki ze Złocieńca oraz z 8 WDH Ogniki z Drawska Pomorskiego rozwijali i zdobywali kolejne umiejętności harcerskie.

Druhowie poznali budowę aparatu i rodzaje fotografii, nauczyli się bezpiecznie korzystać z sieci internetowej, aplikacji na telefon i gier edukacyjnych.

Ważnym punktem aktywności było zapoznanie się z apteczką pierwszej pomocy i zasadami opatrywania ran i skaleczeń.
Dzięki temu zdobyto sprawności: fotoamatora, internauty, higienisty. Istotne było zdobycie sprawności kuchcika – w ramach tego zadania został przygotowany obiad dla 40 harcerzy.

Niektórzy druhowie mieli okazję złożyć swoje przyrzeczenia harcerskie. Podziękowania należą się Stowarzyszeniu na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną „AMALA”, które dofinansowało wyjazd. Czuwaj!! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.
!CZYTAJ RÓWNIEŻ MAGAZYN REGIONALNY