W dniach 29-30 listopada razem z WDH NS ,,16 Azymut" oraz Patrolem Ogniki spotkaliśmy się na biwaku w Drawsku Pomorskim. Rozpoczęliśmy od apelu. Następnie odbyła się uroczysta kolacja, w trakcie której mogliśmy bliżej poznać członków innych drużyn, zjeść przygotowane przez nas przysmaki i zapoznać się z piosenką o Betlejemskim Świetle Pokoju (więcej o tej akcji niebawem). Po niej udaliśmy się na wysłuchanie prezentacji Druhen Kingii, Julii i (w odwiedzinach) Wiktorii.

Druhny opowiadały o Zlocie Grunwaldzkim, pokazywały zdjęcia i filmy, wspominały. Po chwili odpoczynku pod okiem Druhen Kingi i Ani wykonywaliśmy kartki bożonarodzeniowe. Odbyło się także świeczkowisko, na którym dowiedzieliśmy się troszkę więcej o BŚP i mogliśmy poznać nowe piosenki, a także wspomnieć miłe chwile związane z tymi śpiewanymi już nie po raz pierwszy.

Nasz dzień (a właściwie już noc) zakończył się upragnionym snem, choć chętni nocni Markowie mogli oglądać film. W nocy wydarzyła się wyjątkową chwila- Druhna Zuzia i Druh Kajtek przy wschodzie słońca złożyli swoje Przyrzeczenie Harcerskie. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kroczeniu harcerskim szlakiem.Nowy dzień większość z nas rozpoczęła o godz. 8 (tylko niektórzy wcześniej). Wspólnie rozbudziliśmy się tańcząc na zaprawie porannej, a po śniadaniu i pierwszych porządkach patrolami wyruszyliśmy na grę terenową po urokliwych okolicach miasta.
Czekało nas tam sporo zagadek i zadań (m. in. szyfrowanie alfabetem Morse'a, śpiewanie), podążanie za znakami patrolowymi i wiele pięknych widoków.

Kiedy już wróciliśmy i ponownie nabraliśmy sił, ruszyliśmy na ognisko nad jeziorem, aby przyrządzić i ze smakiem zjeść kiełbaski. Biwak zakończyliśmy sprzątaniem i apelem, na którym rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną- gratulujemy Druhnie, która wygrała. Wręczone zostały także pamiątki złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego.

Nasze miłe spotkanie zakończyliśmy kręgiem i pamiątkowymi zdjęciami. Bardzo dziękujemy Patrolowi Ogniki za zadbanie o miejsce, część materiałów oraz części programu, a także WDH NS ,,16 Azymut" za miłe spędzenie razem czasu. Do zobaczenia niebawem na harcerskim szlaku!