W gminie Drawsko Pomorskie zamontowano nowoczesne solarne lampy uliczne. Lampy działają dzięki panelom słonecznym, zmieniając promienie słońca w energię elektryczną i stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnego oświetlenia w miejscach gdzie brak jest infrastruktury technicznej umożliwiającej montaż tradycyjnych opraw.

W ramach zadania inwestycyjnego zamontowano 14 latarni.

Punkty świetlne zainstalowano w Zagoździe (6 sztuk), Łabędziach (3 sztuki), Ostrowicach na cmentarzu (3 sztuki) oraz po jednej sztuce w Grzybnie na przystanku i Drawsku Pomorskim przy ulicy Kłosy.- Na pewno nie jest to nasze ostatnie słowo w temacie lamp solarnych ponieważ jest to bardzo energooszczędna i ekologiczna forma oświetlenia dróg. – mówi burmistrz Krzysztof Czerwiński.  Ponadto tego typu inwestycje niewątpliwie poprawiają bezpieczeństwo i komfort życia naszych mieszkańców. – dodaje.

Wykonawcą robót był Paweł Chęś - ZUH ENEMIX, ul. Rodakowskiego 12, Drawsko Pomorskie, a koszt inwestycji to 103.320,00 zł.! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.
!CZYTAJ RÓWNIEŻ MAGAZYN REGIONALNY