Jakie zwierzę jest maskotką powiatu drawskiego? Kto jest starostą drawskim? Jaka instytucja obchodzi dziś swoje święto? Te i wiele innych pytań usłyszeli najmłodsi uczestnicy obchodów Święta Wojsk Lądowych podczas konkursu wiedzy o powiecie drawskim, przeprowadzonym przez Wydział Rozwoju i Promocji w dniu 9 września br.

Konkurs tradycyjnie skierowany był do wszystkich mieszkańców, jednak wczoraj nasze powiatowe koło fortuny oblegane było przede wszystkim przez dzieci. I chociaż odpowiedzi na pytania nie zawsze nie były poprawne – dowiedzieliśmy się m.in., że przez Drawsko Pomorskie przepływają Wisła i Warta, starostą drawskim jest Andrzej Duda, maskotką powiatu jest kotek, a cała impreza odbywa się w drawskim Parku Dąbrowskiego, to jednak nikt nie odszedł bez chociażby drobnej nagrody.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ - "Podwójne święto Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko (FOTO GALERIA)"

Celem konkursu jest przede wszystkim edukacja mieszkańców w zakresie funkcjonowania samorządu, ale ponieważ dbamy także o ich rozwój fizyczny, na kole fortuny znajduje się też pole oznaczające zadanie sprawnościowe. Uczestnicy konkursu robili więc przysiady, pompki, pajacyki i wiele innych ciekawych ćwiczeń.

Biorąc udział w konkursie można było wygrać przeróżne gadżety: długopisy, kredki, kolorowanki, latarki, dzwonki rowerowe, piłki plażowe, plecaki, smycze, a nawet okulary przeciwsłoneczne.! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.
!CZYTAJ RÓWNIEŻ MAGAZYN REGIONALNY