Aby ferie zimowe były wypoczynkiem dla całej rodziny !
Zima spędzana w mieście nie musi oznaczać nudy !

Wielu rodziców martwi się, co zrobić z dzieckiem w czasie ferii zimowych, skoro na żadne zimowisko wysłać go nie jest w stanie... Nic prostszego – zostawić w mieście! Przecież nasze miasto szykuje dla najmłodszych atrakcje i zadba o to, by się nie nudzili i co ważniejsze, by nie spędzali całych dni w domach przed komputerem czy telewizorem.

Ferie oznaczają dwa tygodnie wolne od szkoły. Nawet jeśli nie planujemy w tym roku posyłać swej pociechy na żaden zorganizowany wyjazd ani nie zamierzamy nigdzie wyjeżdżać całą rodziną, możemy tak zaplanować dziecku ferie w mieście, że nie będzie miało czasu na nudę. Oczywiście przy planowaniu zimowych rozrywek dla dziecka trzeba wziąć pod uwagę – oprócz stanu naszych finansów – także wiek naszej pociechy, temperament i upodobania.

Półzimowiska zorganizują szkoły, ale podobny charakter będą miały też zajęcia organizowane w świetlicach środowiskowych. Dzieci podczas takich półkolonii mają zapewnione rozrywki – gry i zabawy na świeżym powietrzu lub sali gimnastycznej, a także wyżywienie, przez cały tydzień, poza weekendami.

I praktycznie w każdej placówce szkolnej i placówkach kulturalnych w mieście i na wsiach w gminie Drawsko organizowane będą zajęcia dla dzieci, które spędzają ferie zimowe w domu. Przeważnie organizowane będą od 9 do 13 lub 15-tej i uczestniczyć w nich może każde dziecko (w szkołach obowiązują zapisy). Zajęcia te to idealny sposób na nudę, poznawanie nowych kolegów i rozwijanie zainteresowań u dziecka, które do wyboru ma szeroki wachlarz możliwości – od zajęć plastycznych, przez zajęcia informatyczne, gry terenowe, taniec i film, teatr, po zajęcia sportowe.

Animatorzy w drawskim Ośrodku Kultury to osoby ze specjalnym przygotowaniem pedagogicznym, instruktorzy i artyści, którzy kochają pracę z dziećmi i z pewnością zatroszczą się o jak najlepsze spędzenie czasu przez naszych podopiecznych. Uśmiech i radość każdego dziecka biorącego udział w akcji w mieście jest dla nas priorytetem. Wiemy, że nasze zajęcia cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem, a uczestnicy akcji i ich rodzice, obdarzają nas wielkim zaufaniem i często do nas wracają. Jest to dla nas dodatkowy czynnik motywujący do jeszcze lepszego i bardziej atrakcyjnego przygotowywania programów dla kolejnych edycji.

Podczas tegorocznych ferii w kinie Drawa w poniedziałki i wtorki zorganizowane będą bezpłatne przedpołudniowe seanse filmowe dla dzieci i młodzieży, a po południu przypomniane będą także najpopularniejsze filmy animowane i bajki (szczegóły wkrótce na stronie www.kulturadrawsko.pl). Ogromnym zainteresowaniem w roku ubiegłym cieszyły się spektakle teatralne, dlatego i tym razem zaprosimy na spektakl pt. „Cudowna Lampa Alladyna" Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina (czwartek, 22.01.2015r. godz. 9.00 i 11.00). Ferie przypadają w okresie karnawału, więc nie może zabraknąć karnawałowego. balu przebierańców z wodzirejem (sobota, 24.01.2015 r. godz. 15.00 Ośrodek, ul. Piłsudskiego 12), zakończonego dyskoteką dla młodzieży. Ferie rozpocznie sobotni koncert dla młodzieży zespołu Analogs ze Szczecina (17.01.2015, godz. 19.00).

W czasie ferii otwarte zajęcia warsztatowe zorganizowane będą także w pracowni ceramicznej, plastycznej, tanecznej, a także w świetlicach. Szczegółowy plan ferii zależy w dużym stopniu od warunków atmosferycznych, jakie przyniesie nam pogoda. Zimowa aura pozwoli na zorganizowanie aktywnych form wypoczynku, ale brak śniegu nie pozbawi dzieci innych atrakcji. Harmonogram zajęć i propozycji ośrodka kultury na pierwszy i drugi tydzień ferii zamieszczony będzie na stronie www.kulturadrawsko.pl do 16.01.2015 r.

Zapraszamy !

INFO [Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim]