W budynkiem magazynu solnego przy ul. Sikorskiego w Drawsku Pomorskim fani gier planszowych mogli spróbować swoich sił w nowej grze o nazwie MISJA GRYF.

Premiera gry gdzie scenariusz zakłada, że kupcy, a jednocześnie uczestnicy gry puszczają Nową Marchię i wkraczają na tereny Księstwa Pomorskiego. Po drodze odwiedzają 16 miast, a swoją podróż rozpoczynają i zakończą w rodzinnym Dramburgu (Drawsku Pomorskim). Po drodze mogą spotkać zarówno niebezpieczeństwa, jak i miłe niespodzianki. Wehikuł czasu przenosi uczestników gry wstecz i do przodu w czasie - to scenariusz z epizodu historycznego gdzie w 1620 roku Drawsko zostało zniszczone przez wielki pożar. W tych trudnych dniach dla miasta, drawscy rajcy wysłali grupę kupców, aby zdobyli pieniądze na odbudowę miasta.Tak pokrótce będzie wyglądała gra która dziś ma swoją premierę. Uczestnicy zabawy mogą zgłaszać swoje uwagi lub podpowiedzi a które przed wydaniem już ostatecznej wersji mogą jeszcze być naniesione na grę.

Podczas dzisiejszego spotkania była również prelekcja powstawania gry z tłem historycznym oraz spróbować pisać gęsim piórem - kaligrafii z epoki gry. Była również prezentacja kolekcji podków końskich i kałamarzy.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.