Funkcjonariusze z drawskiej „drogówki” włączyli się do międzynarodowej akcji „Kaskadowy Pomiar Prędkości”. W pracy wesprą ich policjanci odbywający staż zawodowy na terenie naszego powiatu. Celem działań jest zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu poprzez wyegzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości.

Niewątpliwie jednym z strategicznych celów Policji jest zapewnienie bezpieczeństwa na drodze. Czynnikiem je gwarantującym jest praca policjantów „drogówki”, a szczególnie kontrole prędkości, stanu trzeźwości i stanu technicznego pojazdów. Dziś na terenie całej Unii Europejskiej siły policyjne z ponad 20 krajów rozpoczęły działania kontrolno-prewencyjne. Koordynatorem jest Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego TISPOL.

Działania polegają na przeprowadzaniu kontroli na jednej drodze przez kilka załóg na różnych jej odcinkach. W powiecie drawskim obejmą one przede wszystkim drogę krajową nr 10 niemniej działania podjęte zostaną także na innych drogach, gdzie w ostatnim czasie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Przy okazji opisywanej akcji po raz kolejny apelujemy o zachowanie rozwagi i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Są one najlepszym gwarantem bezpiecznej podróży.

Tekst i zdjęcia: asp. szt. Maciej Zieliński