W przyjaznej i emocjonującej atmosferze odbył się dziś na ORLIKU w Drawsku Pomorskim przy ulicy Złocienieckiej po raz kolejny mecz ulic Złocienieckiej kontra Sadowa.

Tradycyjnie zawodnikami byli lub obecni mieszkańcy wymienionych wyżej ulic w Drawsku Pomorskim.

Mecz nawiązuje do dawnych zwyczajów tych dwóch ulic gdzie spotykali się młodzi i rozgrywali miedzy sobą turnieje jeszcze na boiskach które czasami nawet nie miały bramek a murawa była dziurawa i nierówna.

Dzisiejszy mecz rozgrywany był na bardzo wyrównanym i wysokim poziomie. Rozgrywka toczyła się 2 razy po 30 minut a drużyny składały się z 6 zawodników oraz rezerwowi.

Pierwsza połowa należała do zawodników ulicy Złocienieckiej która wygrała pierwszą połowę z wynikiem 6 do 5. Druga połowa meczu była wyrównana i remisowa choć gra toczyła się większości na połowie drużyny ulicy Sadowej.W ostatnich minutach rozstrzygnięcie meczu dały piękne bramki które strzelali zawodnicy ulicy Złocienieckiej.

Tym samym puchar został przekazany dla zawodników ulicy Złocienieckiej którzy wygrywają dzisiejszą rywalizację wynikiem 15 do 13. Warto podkreślić że wynik byłby znacznie inny gdyby nie świetnie broniący bramkarz drużyny Sadowej.


Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]Zapraszamy do obejrzenia archiwalnego materiału filmowego z pierwszej edycji turnieju piłkarskiego ulic Złocieniecka kontra Sadowa.