W dniach od 16 do 30 września 2016 uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim uczestniczyli w ogólnoświatowej akcji „Sprzątania Świata”.

Ponad 180 uczniów Liceum Ogólnokształcącego sprzątało teren wokół budynku szkoły i Orlika, osiedle Sadowa, Złocieniecka, japoński ogród, teren przy parkingu firmy POL-DRÓG oraz plac zabaw u zbiegu ulic Złocieniecka i Sadowa.

Natomiast 200 uczniów Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej podobnie jak w liceum sprzątało teren wokół budynku szkoły, ulicę Miodową i Połczyńską.

Sprzątanie odbywało się przez kilka dni na wyznaczonych lekcjach wychowania fizycznego pod opieką nauczycieli. Łącznie udało się nam uzbierać 51 sześćdziesięciolitrowych worów śmieci.

INFO [Powiat Drawski]

  

      Przedzszkolna akcja „Sprzątanie świata” 2016

Tradycyjnie, jak co roku, włączyliśmy się do wielkiego sprzątania, które zostało poprzedzone zajęciami dotyczącymi segregowania odpadków komunalnych i recyklingu.

Przeprowadzone zajęcia, zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko bliższe i dalsze. Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”, nad którym cały czas czuwały panie z przedszkola, dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków.

Dzieci, w atmosferze emocjonalnego zaangażowania, uczestniczyły w akcji i oczyszczały ze śmieci teren przedszkolny i jego okolice. Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki oraz worki na odpadki.

Przedszkolacy bardzo zaangażowali się w tę akcję i dokładnie wykonali swoje zadania. Zapełnione worki zostały włożone do odpowiednich pojemników.

Od dziś, każdy przedszkolak będzie pamiętał, że należy dbać i szanować naszą przyrodę. Maluchy w nagrodę otrzymały kolorowe znaczki.

INFO [Przedszkole w Drawsku Pomorskim przy ul. Chrobrego]