Burmistrz Drawska Pomorskiego wraz z Sołtysami oraz Dyrektorem Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim zaprasza 4 września 2021 roku do Gudowa na Drawskie Święto Plonów.

Program obfituje w wiele ciekawych i różnorodnych wydarzeń m. in. korowód dożynkowy, warsztaty kulinarne i rękodzielnicze, pokazy i wystawy artystów ludowych, stoiska handlowe z regionalnymi produktami oraz strefę z atrakcjami dla dzieci. Przewidziana jest również nauka tańców ludowych.

Podczas Święta Plonów wystąpi dwukrotnie zespół Milano. Pierwszy występ zespołu już o godz.15.30, drugi występ w godzinach wieczornych. Przewidziano również zabawę taneczną do późnych godzin nocnych.W trakcie wydarzenia zostanie rozegrany Turniej Sołectw o Puchar Burmistrza Drawska Pomorskiego, w którym drużyny z sołectw zmierzą się ze sobą w wielu rozmaitych konkurencjach. Podczas Drawskiego Święta Plonów zostaną wręczone również nagrody za konkurs „Najpiękniejsze Sołectwo Gminy Drawsko Pomorskie 2021”.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli także możliwość spisania się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 w punkcie spisowym. W trakcie święta plonów w Gudowie będzie działał również punkt szczepień.