Czy pamiętacie Państwo zabawne perypetie bohaterów spektakli „Mąż mojej żony" lub „Wszystko o mężczyznach" ? Jeżeli tak, to na pewno z przyjemnością obejrzycie kolejny spektakl przygotowany przez szczecińską Scenę Poniedziałek. SCENA PONIEDZIAŁEK to działająca od 2011 roku szczecińska propozycja artystyczna, skierowana do szerokiej publiczności, oczekującej teatru popularnego na wysokim aktorskim poziomie. Jest to propozycja, oparta na tzw. teatrze aktorskim małej formy, która wypełniła lukę w życiu teatralnym Szczecina i nie tylko.

Przez wiele lat w Szczecinie działały grupy, które przygotowywały poza oficjalnymi instytucjami teatralnymi przedstawienia, które prezentowane były w poniedziałki, w dni dla aktorów wolne od pracy. SCENA PONIEDZIAŁEK nawiązuje do tych tradycji, proponując repertuar poruszający problemy współczesnego człowieka, a szczególnie – tożsamości i kondycji kobiety i mężczyzny.

Zespół SCENY PONIEDZIAŁEK tworzą producenci oraz aktorzy, którzy dzięki doświadczeniom zdobytym podczas realizacji przedsięwzięć teatralnych i scenicznych gwarantują wysoki poziom artystyczny, jak i organizacyjny spektakli.

Tym razem w Drawsku obejrzymy spektakl Słoneczni chłopcy (The Sunshine Boys).

O spektaklu
Wspaniali komicy Willy Clark i Al Lewis przez wiele dziesięcioleci tworzyli słynny duet estradowy Słoneczni Chłopcy. Ich zabawne skecze i komediowe scenki śmieszyły do łez kilka pokoleń widzów. Niestety, teraz okres popularności i sławy już minął. Od wielu lat skłóceni i pełni wzajemnych pretensji, nie występują na scenie i nie utrzymują ze sobą żadnych kontaktów. Aż do momentu, kiedy nagle pojawi się kusząca propozycja zarobienia dużych pieniędzy i powrotu na szczyty kariery. Żeby to osiągnąć muszą zapomnieć o wzajemnej nienawiści i wystąpić w jednej ze swoich najśmieszniejszych scenek w popularnym programie telewizyjnym. Ale jak mają to zrobić, kiedy na sam dźwięk głosu partnera reagują atakami niepohamowanej złości?

Sztuka od momentu powstania w 1972 r. otrzymała wiele prestiżowych nagród teatralnych, była grana na wszystkich kontynentach, parokrotnie święciła tryumfy na Broadwayu, doczekała się kilku adaptacji telewizyjnych – w jednej z nich zagrał nomen omen sam Woody Allen, a jej wersja filmowa otrzymała ponad 20 nominacji i nagród, z Oscarami i Złotymi Globami włącznie.

O autorze

Neil Simon, właściwie Marvin Neil Simon (ur. 4 lipca 1927 na Bronksie, w Nowym Jorku) – amerykański dramaturg, pisarz, laureat nagrody Pulitzera. Jest jednym z najbardziej popularnych i pewnych twórców hitów scenicznych w historii Broadwayu. Jest również jednym z najczęściej wystawianych dramaturgów na świecie. Napisał także kilka scenariuszy filmowych, w tym „The Good Girl", który został nominowany do Oscara w 1977 roku. Jego sztuki teatralne charakteryzują się obnażaniem ludzkich słabości, dzięki czemu widz ma okazję do refleksji oraz śmiechu z samego siebie.

TUTAJ MOŻESZ ZAMÓWIĆ BILET!

INFO [Ośrodek Kultury Drawsko Pomorskie]