Zatwierdzony został Program Inwestycji dla obwodnicy Złocieńca w ciągu drogi krajowej nr 20. W ciągu najbliższych dwóch tygodni ogłosimy przetarg na opracowanie dokumentacji dla tej inwestycji. Minister Infrastruktury zatwierdził również aneksy do Programów Inwestycji dla obwodnic Człopy, Szwecji i Wałcza w ciągu drogi krajowej nr 22. Dla tych inwestycji umowy na prace przygotowawcze zostały podpisane w ciągu ostatniego tygodnia. Powyższe zadania powstaną w ramach Programu budowy 100 obwodnic na drogach krajowych.

Obwodnica ominie Złocieniec.
Obecnie droga krajowa nr 20 prowadzi przez samo centrum miasta. Problemem jest przejazd przez linię kolejową, przy którym znajdują się niekorzystnie usytuowane skrzyżowania DK20. Powoduje to problemy z bezpieczeństwem ruchu drogowego i pieszego. Bieżące działania prowadzone we współpracy z PKP poprawiły warunki ruchu pieszego w tym rejonie, ale prawdziwym rozwiązaniem problemów komunikacyjnych w Złocieńcu będzie dopiero budowa obwodnicy w ciągu DK20. Szacowana długość obwodnicy to 5 km. Wcześniej dla inwestycji nie były prowadzone żadne prace przygotowawcze, dlatego dokładny przebieg drogi zostanie dopiero określony. Prace przygotowawcze potrwają przez najbliższe 3 lata. Planowany harmonogram zakłada ogłoszenie przetargu na projekt i budowę w 2023 roku.Obwodnice na DK22.
Na DK22 w województwie zachodniopomorskim zaplanowano realizację łącznie czterech obwodnic – Szwecji, Wałcza, Rusinowa i Człopy. Proces przygotowawczy dla tych inwestycji właśnie się rozpoczął. W ostatnich dniach zostały podpisane umowy na opracowanie dokumentacji studialnych z uzyskaniem decyzji środowiskowych oraz wykonywaniem elementów koncepcji programowych wraz z badaniami geologicznymi. Przetargi w formule Projektuj i buduj zaplanowane są na 2023 rok.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.