Miło nam poinformować, że zespół "DIABAZ" zakwalifikował się do udziału w 9. Międzynarodowym Spotkaniu Grup Folklorystycznych "Praskie Dni Folklorystyczne" (International Meeting of Folklore Ensembles "Prague Folklore Days"), największym festiwalu folklorystycznym w środkowej Europie.

W 2015 roku festiwal odbędzie się w centrum Pragi w terminie 23-26 lipca. Organizatorem festiwalu jest agencja Millennium. Przy okazji festiwalu, grupy folklorystyczne będą miały możliwość dwukrotnie wystąpić na świeżym powietrzu w centrum Pragi, wziąć udział paradzie w centrum Pragi z udziałem wszystkich grup, a także w wycieczce z przewodnikiem i przyjęciu w ratuszu miasta.

Zespół taneczny wyjedzie wraz z reaktywowaną Kapelą Drawską i zespołem śpiewaczym oraz instruktorami w dniu 21 lipca, a koszty udziału w Festiwalu pokrywa Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim. Nasi wykonawcy będą mieli niepowtarzalną okazję zaprezentować folklor naszego kraju przed tysiącem widzów z każdego zakątka świata, nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie oraz odwiedzić Pragę - Złote Miasto w centrum Europy, z całą jego magią i zapadającymi głęboko w pamięć widokami.

W festiwalu z 2014 uczestniczyło ponad 40 grup, z 10 Państw. W 2008 roku z Polski wystąpiła grupa folklorystyczna "Poligrodzianie" /Poznań/ i w 2009 Zespół Pieśni i Tańca "Leliwa" /Leżajsk/, i w 2011 polska grupa folklorystyczna Wisła-Krakowia /z Dijon we Francji/ oraz grupa Podhale /Montreal, Kanada/, w 2012 Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Bandoska" i Kromolowanie, w 2013 Olszyna (Zydowo) i Jagody/Swaty, w 2014 Halicz i Baltyk. Agencja.
Podczas festiwalu na pewno przyda się nowy repertuar, który zespół przygotowuje z okazji swojego jubileuszu 40-lecia działalności.

INFO [Ośrodek Kultury Drawsko Pomorskie]

REKLAMA: