W dniach 19 - 20 lutego zawodnicy z kilkunastu państw stanęli na starcie Otwartych Mistrzostw Izraela w Kivrot Hamaccabim oraz Ben Shemen, a wśród nich reprezentantka złocienieckiego UKS „TRAPER " Aleksandra Waszczuk.

Pierwszego dnia zawodnicy rywalizowali na dystansie 5180 m wśród mężczyzn i 4870 m u kobiet. Następny start liczył zaś odpowiednio: 4870 i 4040 m. Przewyższenie na trasach wahało się od 110 do 150 metrów. Oba biegi były objęte punktacją World Ranking.

Kivrot Hamaccabim to niewielki pagórek na wierzchołku pokrytym grobowcami Machabeuszy, plemienia starożytnego Izraela. W tak oryginalnej scenerii poprowadzono właśnie premierowy bieg.

Aleksandra Waszczuk solidnie zamieszała w czołówce zajmując 2 –gą lokatę. Ola w kategorii seniorek startuje pierwszy rok i to od razu w elicie - Brawo Olu!

Drugiego dnia zmagań konkurencja odbyła się w Ben Shemen , największym kompleksie leśnym w całym Izraelu. Zawody przebiegały w 30-to stopniowym upale, który osłabił naszą zawodniczkę, lecz mimo to walczyła dzielnie i ukończyła bieg na 5-tym miejscu. W klasyfikacji GENERALNEJ zawodniczka Trapera sklasyfikowana została na 4-tym miejscu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

INFO [zlocieniec.pl]