17 lipca 2021 roku na plaży miejskiej nad jeziorem Okra w Drawsku Pomorskim odbyło się wydarzenie „Bezpieczne wakacje Drawsko Pomorskie 2021” zorganizowane przez Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim wspólnie z zaproszonymi instytucjami i stowarzyszeniami.

Na plaży przygotowano różnorodne atrakcje, które miały na celu poszerzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji. Wszystkich obecnych na plaży miejskiej powitał Burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński.

W czasie trwania wydarzenia, ratownicy WOPR przeprowadzili rozmaite konkurencje w postaci np. przeciągania liny, w których uczestnicy mogli wygrać atrakcyjne nagrody. Osoby chętne miały także możliwość ze skorzystania z przejażdżki motorówką WOPR po jeziorze Okra.

Ponadto Państwowa Powiatowa Komenda Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim wraz z Komendą Powiatową Policji w Drawsku Pomorskim i Stowarzyszeniem „Żarek” przeprowadzili symulację akcji ratunkowej nad wodą. W czasie prowadzenia działań, lektor omawiał kroki podjęte przez ratowników. Obecnym na plaży temat bezpieczeństwa podczas wakacji przybliżyli również przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Atrakcje dla najmłodszych zapewnił Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim w postaci malowania twarzy oraz skręcania balonów. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnili dj-e z projektu DEEP SESJE.