Trwają przygotowania do uruchomienia Amazon STEM Kindloteka. Specjalnego miejsca w Bibliotece w Drawsku Pomorskim. Będzie to pracownia edukacyjna oferująca bezpłatne warsztaty z zakresu STEM, technologii, robotyki, kodowania i popularyzacji czytelnictwa.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Drawsku Pomorskim im. Stefana Żeromskiego wraz z Amazon Fulfillment Poland sp. z o.o. przygotowuje dla czytelników specjalną pracownię. Kindloteka STEM to flagowy projekt społeczny Amazon, który opiera się na tworzeniu w szkołach i bibliotekach interaktywnych kącików czytelniczych. Cel jest prosty: łączenie pasji do czytania z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Aktualnie pracownia jest już prawie gotowa, trwają szkolenia bibliotekarzy oraz opracowywany jest regulamin pracowni.Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli zaprosić wszystkich zainteresowanych do korzystania z tej metody nauki i poszerzania horyzontów – poinformowała Jolanta Pluto-Prądzyńska, Dyrektor Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim, któremu podlega drawska biblioteka.

STEM (ang. Science, Technology, Engineering, Mathematics) – akronim który powstał od pierwszych liter słów w języku angielskim: nauki, technologii, inżynierii i matematyki.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.