W minionym tygodniu Strażnicy Miejscy realizowali działania związane z tematyką bezpiecznej drogi do szkoły. Do działań wybrano obszar skrzyżowania ulic Obrońców Westerplatte i Sikorskiego.

Skrzyżowanie to zostało wytypowane do działań, gdyż kilka tygodni temu Zarząd Dróg Powiatowych w Drawsku Pomorskim zlikwidował oznakowane przejście dla pieszych na tym skrzyżowaniu.

Mimo likwidacji oznakowania piesi i kierowcy nie zwracali uwagi na wprowadzoną zmianę. Powodowało to wiele niebezpiecznych sytuacji na tym skrzyżowaniu. W trakcie działań Strażnicy Miejscy informowali pieszych, którzy chcieli w tym miejscu przekroczyć jezdnię o wprowadzonej zmianie. Natomiast kierowcy, którzy jeździli na pamięć i zatrzymywali się, aby przepuścić pieszych otrzymywali od strażników polecenia dalszej jazdy.Jak poinformował podczas ostatniej komisji rady miejskiej Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Półgrabski przejście zostało zlikwidowane, gdyż zlokalizowane było w miejscu niebezpiecznym przy bezpośrednim wyjeździe z podwórka ulicy Ratuszowej. Uznano więc, że lepszym rozwiązaniem będzie likwidacja przejścia dla pieszych. W bliskiej odległości do tego miejsca znajdują się trzy przejścia dla pieszych, które są bezpieczniejsze dla osób poruszających się po tym terenie.