Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 22 August 2019r. jest to 234 dzień roku. Do końca roku pozostało 131 dni. Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Narodowy Dzień Zwycięstwa - Drawsko Pomorskie.

2019-05-08 16:21:49 (komentarzy: 0, wyświetleń: 548)

Poleć na:          

8 maja 1945 roku to historyczna data kiedy to hitlerowskie Niemcy podpisały akt kapitulacji.

To zdarzenie zakończyło najbrutalniejszy konflikt zbrojny w historii świata, trwający od 1 września 1939 roku do 8 maja 1945 roku w Europie a na świecie do 2 września 1945 roku, wywołany przez hitlerowskie Niemcy.

II wojna światowa ogarnęła prawie całą Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany. Kluczowymi stronami sporu były państwa Osi i państwa koalicji antyhitlerowskiej (alianci). W wojnie wzięło udział jeden miliard siedemset milionów ludzi. W II wojnie światowej zginęło kilkadziesiąt milionów ludzi.

Polska w czasie II wojny światowej poniosła olbrzymie straty nie tylko materialne gdyż wojna pochłonęła ponad 5 milionów obywateli II Rzeczypospolitej.

8 maja br. w Drawsku Pom odbyła się uroczystość z okazji 74. rocznicy zwycięstwa nad faszyzmem na największym cmentarzu wojennym w regionie, na którym znajdują się mogiły polskich żołnierzy poległych na ziemiach zachodnich podczas drugiej wojny światowej. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych Drawska Pomorskiego, uczniowie, przedstawiciele służb mundurowych, kombatanci misji pokojowych ONZ oraz żołnierze armii amerykańskiej. CSWL Drawsko reprezentował Komendant ppłk Andrzej NIEGMAŃSKI wraz z kadrą i pracownikami RON . Zostały złożone kwiaty i znicze na mogiłach żołnierzy, którzy przelali krew w zwycięstwie nad niemieckim faszyzmem. Modlitwę w intencji poległych odprawił ksiądz kapelan.

Tekst: A. Pieślak Zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]

 

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ