Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 18 July 2019r. jest to 199 dzień roku. Do końca roku pozostało 166 dni. Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

Kolędowali mali i duzi!

2019-01-28 18:58:29 (komentarzy: 0, wyświetleń: 590)

Poleć na:          

W sobotę 26 stycznia 2019 r. w Centrum Kultury w Drawsku Pomorskim odbył się IV Powiatowy Przegląd Jasełek i Widowisk Kolędniczych, Kolęd i Pastorałek. Uroczystego otwarcia przeglądu dokonał jego główny organizator Starosta Drawski Stanisław Cybula. Powiat Drawski ma przeglądzie reprezentowany był również przez Etatowego Członka Zarządu Waldemara Włodarczyka oraz Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Drawskiego Barbarę Głowacką.
Przegląd jest wydarzeniem, które na celu kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, rozszerzenie współpracy i integrację pomiędzy różnymi instytucjami działającymi w placówkach oświatowych i kulturalnych powiatu drawskiego.

Do rywalizacji w tegorocznym przeglądzie stanęło 25 wykonawców, w tym soliści, duety, a także zespoły, którzy wykonali po jednej kolędzie lub pastorałce oraz 2 zespoły z przedstawieniami jasełkowymi.

Nad prawidłowym przebiegiem przeglądu czuwało jury powołane przez organizatora w składzie: ks. Wiesław Hnatejko - Przewodniczący komisji, Małgorzata Michalczyk oraz Renata Żołądkiewicz - członkowie. Jak przyznali członkowie jury zaprezentowany poziom tegorocznych prezentacji był bardzo wysoki i komisja miała niełatwe zadanie, aby wybrać laureatów.

Po naradzie jury wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach: I miejsce w kategorii Przedszkola jury przyznało Zespołowi „Słoneczka” z Przedszkola w Dębsku, I miejsce w kategorii Szkoły Podstawowe 0-3 - Ninie Meszka, I miejsce w kategorii Szkoły Podstawowe 4-8 - Karinie Malinowskiej. I miejsce w kategorii Szkoły Ponadgimnazjalne jury przyznało Małgorzacie Kwiateckiej. I miejsce w kategorii Grupy Środowiskowe „Zespołowi Kameralnemu Dorośli” natomiast I miejsce w kategorii Widowisko Jasełkowe lub Kolędnicze jury przyznało - Zespołowi „Słoneczka”. Nagrody finansowe laureatom ufundował Starosta Drawski.

Niespodzianką dla tegorocznych uczestników przeglądu było przyznanie dodatkowych nagród finansowych, które ufundował właściciel Zakładu Usług Transportowo-Sprzętowych i Robót Drogowych - Czesław Bieć. I tak po naradzie jury postanowiło przyznać je następującym wykonawcom: w kategorii Przedszkola nagrodę otrzymał Zespół „Wesoła Gromada”, w kategorii Szkoły Podstawowe 0-3 nagrodę otrzymali: Maja Werner oraz Zuzia Czerwińska, w kategorii Szkoły Podstawowe 4-8 - Olaf Karbowiak oraz Nadia Miazga, w kategorii Grupy Środowiskowe - Zespół „Sela” oraz „My Emeryci i Violki”, a w kategorii Widowisko Jasełkowe lub Kolędnicze jury uhonorowało Sołectwo Biały Zdrój.

Starosta Drawski Stanisław Cybula pogratulował wszystkim uczestnikom przeglądu wysokiego poziomu wykonywanych prezentacji, oraz podziękował za spotkanie pełne wrażeń i wzruszeń. Serdecznie podziękował wszystkim osobom, dzięki którym zorganizowany został tegoroczny przegląd

INFO: [Powiat Drawski]

 

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ