Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 25 May 2019r. jest to 145 dzień roku. Do końca roku pozostało 220 dni. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

Drawsko - Gudowo będzie remont drogi i droga dla rowerów

2019-03-09 14:29:38 (komentarzy: 0, wyświetleń: 797)

Poleć na:          

Trwają prace związane z projektowaniem ścieżki rowerowej z Drawska Pomorskiego do Gudowa. Zarządcą drogi jest Powiat Drawski, który zrealizuje inwestycję, ale wsparcia finansowego w zakresie inwestycji udzieli gmina Drawsko Pomorskie przez której teren przebiega droga.

Od wielu lat stan techniczny drogi ulega ciągłemu pogorszeniu, mimo licznych napraw, które są prowadzone przez zarządcę, stan drogi pogarsza się, w niektórych miejscach jezdnia jest zapadnięta.

Gudowo jest bardzo atrakcyjną miejscowością w gminie Drawsko Pomorskie, leżącą nad jeziorem Lubie. Położenie i bliskość od miasta powoduje, że w sezonie wiosenno letnim drogą poruszają się mieszkańcy i turyści, nie tylko pojazdami, ale również rowerami czy rolkami. Od dłuższego czasu prowadzone były rozmowy pomiędzy gminą, a powiatem na temat remontu drogi i jednoczenie budowy ścieżki rowerowej.

Kilka miesięcy temu powiat drawski podjął decyzję o wykonaniu projektu budowalnego na inwestycję. Projekt zakładał budowę ścieżki od wyjazdu z Drawska (za silosami) do wjazdu do Gudowa.

Jak powiedział na ostatniej sesji rady miejskiej Burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński – w ostatnim czasie doszło do spotkania przedstawicieli powiatu i gminy. Gmina zaproponowała, aby ścieżka rowerowa zaczynała się już przy przejeździe kolejowym w ciągu ul. Sobieskiego, a nie za silosami. Drugi postulat to wydłużenie ścieżki rowerowej od wjazdu do Gudowa do drogi w kierunku Mielenka Drawskiego. Wydłużenie ścieżki spowoduje, że rowerzyści i rolkarze otrzymają bezpieczną jezdnię do przemieszczania się nad jezioro między Drawskiem, a Gudowem, bez konieczności wjeżdżania na pas ruchu przeznaczony dla pojazdów.

Tekst i zdjęcia: [drawskopomorskie.com]

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ