Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 22 August 2019r. jest to 234 dzień roku. Do końca roku pozostało 131 dni. Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Berlin świątecznie

2018-12-18 17:38:26 (komentarzy: 0, wyświetleń: 847)

Poleć na:          

W piątek 14 grudnia 2018 r. uczniowie liceum i technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim udali się na jednodniową wycieczkę do Berlina.

Wycieczka miała zarówno charakter przedmiotowy, jak i turystyczno – krajoznawczy. Berlin to centrum polityczne Niemiec, dlatego też młodzież zwiedziła dzielnicę rządową, a także historyczny Reichstag – siedzibę niemieckiego parlamentu z nową szklaną kopułą, która jest jednym z najchętniej odwiedzanych celów turystycznych Berlina.
Z wysokości 47 m nad poziomem ulicy podziwiali panoramę stolicy Niemiec oraz najważniejsze zabytki architektury, które znajdują się w śródmieściu.W czasie spaceru po mieście zobaczyli Wyspę Muzeów, Uniwersytet Humboldtów, Aleję Pod Lipami oraz Bramę Brandenburską.
Kolejnym punktem programu było Muzeum Techniki, które prezentuje wiele eksponatów dotyczących techniki we wszelkich gałęziach przemysłu. Szczególnie interesujące było skrzydło poświęcone transportowi wodnemu oraz lotniczemu.

Ważnym celem wycieczki było zapoznanie się z kulturą Niemiec w czasie adwentu oraz kontakt z żywym językiem. Dlatego ostatnim punktem wycieczki był Plac Poczdamski (Potsdamer Platz), który słynie z nowoczesnej architektury i wyrastających jak grzyby po deszczu wieżowców. Można tu poczuć magiczną atmosferę jednego z 60 jarmarków bożonarodzeniowych, które odbywają się w tym czasie w stolicy Niemiec. Był to trzeci jarmark, który uczniowie odwiedzili dzisiejszego dnia, ale dopiero tutaj po zmroku poczuli tą świąteczną bożonarodzeniową atmosferę.
Opiekunami podczas wycieczki byli Anna Ignacak, Dorota Kordalska oraz Maciej Jonak.

INFO: [Powiat Drawski]

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ