Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 17 June 2019r. jest to 168 dzień roku. Do końca roku pozostało 197 dni. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
 

Amfiteatr w Olesznie to już HISTORIA

2016-11-17 21:48:07 (komentarzy: 0, wyświetleń: 4122)

Poleć na:          

Amfiteatr w Olesznie koło Drawska Pomorskiego został zbudowany na przełomie 1987 i 1988 roku a jego pomysłodawcą był generał Zbigniew Blechman, ówczesny dowódca Pomorskiego Okręgu Wojskowego a w dalszych latach zastępca szefa sztabu wojsk całego Układu Warszawskiego.

Budowali go sami żołnierze właśnie z Pomorskiego Okręgu Wojskowego metodą gospodarczą ale jak oceniają niektórzy fachowcy w tamtych czasach wielkością przypominał niemalże amfiteatr w Opolu.

Jak czytamy na pamiątkowej tablicy przymocowanej do kamienia obok amfiteatru - „Amfiteatr zbudowany przez żołnierzy Pomorskiego Okręgu Wojskowego w latach 1987-88 służyć ma żołnierskim pokoleniom i społeczeństwu ziemi drawskiej" i tak z początku było. Sam pamiętam ogromne tłumy na koncercie MAZOWSZE jaki tam się odbywał a i są w śród nas jeszcze młodzi ludzie którzy pamiętają inne koncerty jakie dały wtedy dobre i lubiane zespoły a w śród nich zespół WILKI.

Ale największym z koncertów w amfiteatrze w Olesznie odbył się podczas wielkich manewrów polskiej armii latem 1988 r. Myślę że tak naprawdę wtedy nie było ważne kto i jakie koncerty tego lata dawał. Amfiteatr zapełnił się po same brzegi. Najważniejszym byli widzowie w pierwszym rzędzie obok siebie usiedli generał Wojciech Jaruzelski i... przywódca kubański Fidel Castro. Sam osobiście z wielkimi oczami o tym fakcie dowiedziałem się przy okazji promocji książki „Poligon w trzech odsłonach”.

Niestety po wielu nieudanych próbach chęci wskrzeszenia obiektu w dniu dzisiejszym informujemy iż obiekt został rozebrany i tym samym przechodzi do historii.

Tekst: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI] Zdjęcia: Tomasz Jasyk i Zbigniew Walkiewicz

 

 

REKLAMA:

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
STEAK HOUSE & GRILL

Nazwa firmy:

STEAK HOUSE & GRILL

Lokalizacja, branża:

zachodniopomorskie | Restauracje

PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy

 
WYSZUKAJ FIRMĘ