17 września 2020 roku obchodzimy 81. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. W wyniku tajnego porozumienia dwóch totalitarnych państw – hitlerowskich Niemiec i stalinowskiego Związku Sowieckiego - II Rzeczpospolita bohatersko odpierająca niemiecką agresję zbrojną, otrzymała śmiertelny i przekreślający możliwość dalszej obrony cios w plecy.

Pomimo heroizmu żołnierzy i wysiłków dowódców, walka na dwa fronty była ponad siły dla młodej, odrodzonej ledwie 21 lat wcześniej Polski.

W rocznicę agresji sowieckiej na Polskę Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej przypomniał o tragicznych losach Polski.
Szef MON składając hołd tym, którzy 81 lat temu stanęli do walki o wolną Polskę, podkreślił, że pamięć o nich to dziś obowiązek każdego Polaka. - Dziś kultywowanie tej pamięci jest naszą powinnością.
Dlatego składając bohaterskim obrońcom 17 września hołd wdzięczności jednocześnie zapewniamy, że dla nas wszystkich, ale szczególnie dla każdego współczesnego żołnierza Wojska Polskiego Wasze poświęcenie, odwaga, godność i honor są najgodniejszym wzorem.

Cześć Waszej Pamięci! – powiedział szef MON.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.