75 lat temu, 8 maja 1945 r., zakończyła się II wojna światowa w Europie. Dziś w tym dniu, choć skromnie ze względu na panującą sytuację związaną z epidemią w kraju, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności, obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa w Drawsku Pomorskim odbyły się pod pomnikiem na cmentarzu komunalnym.

Burmistrz oraz przedstawiciele drawskich instytucji, przedstawicieli Wojska Polskiego na czele z Komendantem Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko - Pułkownikiem Markiem Gmurskim oraz przedstawicielami Armii Amerykańskiej którzy obecnie realizują zadania na drawskim poligonie.

Wszyscy zgromadzeni oddali hołd złożeniem wieńców pod pomnikiem oraz zapaleniem zniczy na mogiłach poległych żołnierzy którzy walczyli przeciwko nazistowskiej agresji i przyczynili się do zakończenia najstraszniejszej wojny w dziejach ludzkości.Dzień Zwycięstwa obchodzimy 8 maja dopiero od pięciu lat - w kwietniu 2015 roku sejm przyjął ustawę o Narodowym Dniu Zwycięstwa, znoszącą jednocześnie Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności, które w Polsce od 1945 roku było obchodzone 9 maja.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.