W życiu każdego człowieka możemy wyróżnić liczne etapy. Do jednego z nich zaliczyć na pewno należy okres szkolnej nauki. Z reguły ten czas wspominamy z ambiwalentnymi uczuciami. Z jednej strony był to czas „wkuwania" znacznych partii zadanego przez nauczycieli materiału, czas porażek, niekiedy złych ocen lub innych „wpadek", z drugiej zaś był to okres spontanicznej i beztroskiej młodości, okres zawiązywania przyjaźni, czasami na całe życie, okres pierwszych miłostek, a także poważniejszych uczuć. Na szczęście to, co niedobre szybko zaciera się w ludzkiej pamięci a pozostaje w niej to, co dobre, miłe. Niekiedy te trudne szkolne czasy „rozświetlało" coś innego.

Były to na przykład: udział w jakimś ciekawym przedsięwzięciu, przynależność do harcerstwa, udzielanie się w sekcji sportowej, śpiewanie w szkolnym chórze, występy w szkolnym teatrze (tak rozpoczynało swoją karierę zawodową wielu znanych aktorów) itp. Myślę, że dla wielu licealnych koleżanek i kolegów takim „jasnym punktem" było uczestnictwo w zespole tanecznym „DIABAZ" . Była to pewnego rodzaju ucieczka od szarej, szkolnej rzeczywistości do zaczarowanego świata tańca.

W roku 2015 przypada 40 rocznica powstania zespołu DIABAZ i z tej okazji w sali kinowej Centrum Kultury odbędzie się uroczysty benefis zespołu (6.06.2015r.).

Próby do tego uroczystego koncertu już trwają, ale instruktor Jolanta Parol (Bułczyńska) serdecznie oczekuje dawnych członków wszystkich sekcji Diabazu na swoich próbach (poniedziałek i czwartek godz. 18.00). Szczególnie liczymy na mieszkańców Drawska- osoby z pierwszych składów, z którymi chcemy przygotować uroczystego poloneza.

Kontakt z instruktorem 531 150 444 lub 94 3413896. Zapraszamy !

INFO [Ośrodek Kultury Drawsko Pomorskie]