Zachorowałam pod koniec kwietnia, wszystko zaczęło się od niewinnego bólu zęba. Niedługo po tym mój lekarz rodzinny skierował mnie na morfologię krwi. W tym samym dniu dostałam skierowanie do szpitala w Szczecinie z podejrzeniem białaczki. W tamtej chwili życie naszej rodziny wywróciło się do góry nogami. Niestety ciągle co 5 Pacjent w Polsce nie znajduje zgodnego genetycznie Dawcy.

Dołącz do grona potencjalnych Dawców szpiku i pomóż Milenie i Innym chorym

Diagnoza zmieniła plany
Zanim zapadła diagnoza o nowotworze marzyłam żeby pojechać z moją rodziną do Egiptu zobaczyć majestatyczne piramidy i poznać tą starożytną kulturę. Moje dotychczasowe plany i marzenia legły w gruzach, gdyż teraz moje życie jest zawieszone między domem, a szpitalem. Najgorsze są jednak rozstania z córką i moim partnerem. Na dzień dzisiejszy mam tylko jedno marzenie ... wyzdrowieć.

Historia Mileny:
Witaj, mam na imię Milena, jestem mamą najcudowniejszej istoty na świecie, mojego aniołka Oliwki. Razem z moim partnerem Marcinem, który jest moją pierwszą miłością, od czasów szkolnych tworzymy wspaniały związek. Kocham nasze życie i chce być zdrowa, aby widzieć jak dorasta moja córeczka.

Obecnie jestem w trakcie 4 cyklu chemioterapii. Wszystko po to, aby zniszczyć komórki nowotworowe i umożliwić wejście w ostatni etap leczenia jakim ma być przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Prawdopodobieństwo znalezienia „bliźniaka genetycznego” wynosi od 1:20 000, a przy rzadkim kodzie genetycznym 1: kilku milionów .

Każdy dzień w szpitalu to ogromna tęsknota za rodziną, ale dzięki temu wiem że mam dla kogo walczyć. Wiem, że musze żyć nie tylko dla samej siebie, ale i dla moich najbliższych to właśnie moja rodzina daje mi siłę do walki z białaczką.

Chcę wygrać walkę z tą okropną chorobą, wrócić do pracy i oraz być mamą i partnerką na pełny etat!

Zarejestruj się online nie wychodząc z domu Fundacja
DKMS po raz kolejny organizuje akcję rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi i szpiku na terenie Karlina i okolic. Tym razem w nowych warunkach, ponieważ ze względu na Covid-19 część działań przenosimy do Internetu. Mieszkańcy Karlina wielokrotnie okazali solidarność z osobami chorymi na nowotwory krwi tłumnie rejestrując się w bazie potencjalnych Dawców Szpiku. Dotychczas w Karlinie zarejestrowało się 560 potencjalnych Dawców, a wśród Nich jest 3 osób, które oddały cząstkę siebie, aby podarować szansę na życie potrzebującym Pacjentom. Ty możesz być kolejny!

Rejestracja jest bardzo prosta, wystarczy kliknąć w link :

https://www.dkms.pl/pl/dawca-dla-mileny

i zamówić pakiet rejestracyjny do domu. Gdy pakiet przyjdzie pocztą, należy postępować zgodnie z załączoną instrukcją – pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka na trzy pałeczki oraz uzupełnić i podpisać formularz. Pakiet należy odesłać do Fundacji DKMS. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna, a pakiet wystarczy wrzucić do skrzynki pocztowej wykorzystując kopertę zwrotną. Ważne, aby była to świadoma decyzja.Ponadto każdy, kto chce się pomóc ma możliwość zamówienia tzw. ”Zestawu na 5!” zawierającego 10 pakietów rejestracyjnych, który umożliwia zarejestrowanie znajomych i rodziny. Wystarczy tylko wysłać maila do koordynatora Fundacji DKMS na adres marek.wybraniec@dkms.pl w treści maila wpisując imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy. Im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców szpiku, tym większa szansa na znalezienie Dawcy dla Mileny oraz Innych Pacjentów potrzebujących przeszczepienia od Dawcy niespokrewnionego.

Kto się może zarejestrować?
Do bazy Dawców Fundacji DKMS mogą zarejestrować się wszystkie osoby o dobrym stanie zdrowia, między 18, a 55 rokiem życia, świadome i wyrażające zgodę na obie metody pobrania.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.