Burmistrz Drawska Pomorskiego wraz z Komendantem Garnizonu Drawsko organizują uroczystości upamiętniające 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Obchody odbędą się 1 sierpnia 2020 roku na Placu Konstytucji w Drawsku Pomorskim.

Zapraszamy do wspólnego upamiętnienia wydarzenia. Już o godz. 16.00 na terenie Placu Konstytucji będzie dostępna plenerowa wystawa Instytutu Pamięci Narodowej,,Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę”. W związku z organizacją dnia otwartych koszar Garnizonu Drawsko, na terenie Placu Konstytucji ustawiony zostanie sprzęt wojskowy armii polskiej i amerykańskiej, który będzie dostępny do zwiedzania. Kilkanaście minut przed godz. 17-stą przybliżony zostanie rys historyczny Powstania Warszawskiego. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie uruchomienie syren alarmowych symbolizujących wyrażenie hołdu dla uczestników i ofiar Powstania Warszawskiego.

Wszystkich chętnych do udziału w uroczystościach prosimy o zachowanie zasad obowiązujących w związku z epidemią koronawirusa, a w szczególności prosimy o zachowanie dystansu pomiędzy uczestnikami. W przypadku braku możliwości zachowania dystansu prosimy o zakładanie maseczek zakrywających usta i nos.Informacja dla kierowców
W związku z organizacją uroczystości rocznicowych prosimy o nie parkowanie pojazdów na parkingach w obrębie pl. Konstytucji w sobotę od godz. 10.00 do godz. 18.00. W trakcie trwania uroczystości na terenie pl. Konstytucji będzie znajdował się sprzęt wojskowy udostępniony dla mieszkańców. Informujemy również, że mogą wystąpić utrudnienia w ruchu w godz. 16.00- 18.00. Za niedogodności przepraszamy.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.