Policjanci ze Złocieńca zatrzymali mężczyznę, który podczas interwencji wtargnął do jednego z mieszkań i grożąc pozbawieniem życia, uszkodzeniem ciała i podpaleniem mieszkania usiłował wymusić wydanie pieniędzy od lokatorów.

Rano około godziny 10:30 policjanci zostali skierowani na interwencję do jednego ze złocienieckich mieszkań.

Trzy osoby przebywające w mieszkaniu zgłosiły, że znany im osobiście mężczyzna wtargnął do mieszkania i zażądał od nich pieniędzy, które rzekomo pożyczył jednemu z nich. W momencie, kiedy usłyszał sprzeciw zaczął grozić pozbawieniem życia, uszkodzeniem ciała i podpaleniem mieszkania.

W trakcie prowadzonej interwencji 35 - letni mężczyzn zaczął zachowywać się bardzo agresywnie i zaczął używać wobec funkcjonariuszy słów wulgarnych, znieważając ich i grożąc pozbawieniem życia zmuszał do odstąpienia od prawnych czynności wobec niego. Mężczyzna dopuścił się także naruszenia nietykalności cielesnej jednego z funkcjonariuszy.Policjanci natychmiast zatrzymali napastnika, a decyzją drawskiego sądu zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyzna czynów dopuścił się w warunkach recydywy.

Tekst: sierż. sztab. Karolina Żych Zdjęcie: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI - Archiwum]


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.